Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

szkoła
Ogłoszenia
Zmiana organizacji zajęć w klasach III technikum i branżowej szkoły I stopnia
piątek, 16 kwietnia 2021

Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15.04.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 19.04-25.04 zajęcia praktyczne w klasach III technikum i branżowej szkoły I stopnia w naszej szkole, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz w firmach Stadler i Bozamet będą prowadzone stacjonarnie. Pozostałe zajęcia odbywają się nadal z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Sposób prowadzenia zajęć po 25.04.2021 r. zależny będzie od rozwoju sytuacji epidemicznej i związanych z tym rozporządzeń Ministra Edukacji i Nauki.

Wyniki konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”
środa, 14 kwietnia 2021

W ramach 81. rocznicy zbrodni katyńskiej został zorganizowany przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. 

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w zmaganiach konkursowych, za co serdecznie dziękuję. Szczególne wyróżnienia dla uczennic klasy I humanistycznej: Julii Gryczewskiej oraz Oktawii Chadaj, które przygotowały prace plastyczne. Wyróżnienie także dla uczennicy klasy II wojskowej: Jagody Moreń, która napisała tekst piosenki - “Katyniacy w naszych sercach. 

Konkurs przeprowadzany został w trzech kategoriach:

  • plastycznej -  zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.

  • literackiej - zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.

  • tekst piosenki - zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Monika Ługowska

tekst piosenki Jagody Moreń

81. rocznica mordu katyńskiego
wtorek, 13 kwietnia 2021

W tym roku obchodzimy 81. rocznicę mordu dokonanego na 25 000 polskich oficerach zamordowanych przez NKWD (zbrodniczą formację policji politycznej Sowietów) w Katyniu w marcu 1940 r. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją naszego nauczyciela historii Pana Wiesława Charczuka.

Podlasiacy zamordowani w Katyniu

Spokrewnieni służbą
czwartek, 08 kwietnia 2021

Spokrewnieni służbą

W związku z akcją prowadzoną przez Wojsko Polskie zbiórki krwi pod nazwą „spoKREWnieni służbą”, zwracam się jako Szkolny Koordynator z prośbą o zaangażowanie się uczniów i pracowników naszej Szkoły do wzięcia udziału w tej akcji, poprzez oddawanie honorowo krwi w najbliższym swojego zamieszkania Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Nasza szkoła nigdy nie była obojętna w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Mam ogromną nadzieję, że i tym razem nie będzie inaczej i licznie przyłączymy się do tej akcji.

WAŻNE - KREW ODDAJEMY NA HASŁO – SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ 

Trzy szkoły, które oddadzą najwięcej krwi nagrodzone zostaną symbolicznymi nagrodami. Nie chodzi tu o nagrody, ale o wsparcie szlachetnego celu.

Proszę o przesłanie zaświadczenia oddanej krwi na e-mail: toczyskir@wp.pl 

Szkolny Koordynator:

Rafał Toczyski

Aktualności
Organizacja zajęć
niedziela, 11 kwietnia 2021
Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8.04.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 12.03-18.04 wszystkie zajęcia prowadzone w naszej szkole, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz w ...
Wesołego Alleluja!
piątek, 02 kwietnia 2021
PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA
czwartek, 01 kwietnia 2021
W obecnym, trudnym dla nas wszystkich czasie, a zarazem przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, niosącymi radość i nadzieję warto pamiętać o ofiarowaniu swojego wsparcia  ludziom potrzebującym, do czego szczególnie zachęcamy naszą młodzież. W ostatnich dniach przyłączyliśmy się do akcji Caritas „Torba ...
Więcej aktualności
Nabór elektroniczny
Dziennik lekcyjny
Plan lekcji
BIP
Biblioteka
Youtube
Facebook
Informacja o przetwarzaniu danych uczniów
Prezentacja szkoły
Dane teleadresowe
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach


adres: ul. Konarskiego 11, 08-110 Siedlce
e-mail: sekretariat@zsp1.siedlce.pl
telefon: 25 794-32-51
fax: 25 794-32-61

GODZINY OTWARCIA SEKRETARIATU
pon - pt: 8:00 - 16:00
Nadchodzące wydarzenia
22.IV
czwartek
Zebrania z rodzicami on-line - 18.00
22.IV
czwartek
Dzień Otwarty
23.IV
piątek
Wystawienie ocen końcowych w klasach maturalnych
Srebrna szkoła
Akademia Cisco