Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności internatu

Dzień Kobiet

poniedziałek, 08 marca 2021

Naszym corocznym, internackim zwyczajem było organizowanie imprezy z okazji Dnia Kobiet. Obecny czas pandemii uniemożliwia nam wypełnienie tej tradycji. Pozostaje nam wierzyć, iż wkrótce będziemy świętować takie szczególne chwile w internacie, w naszym wspólnym gronie. Przesyłamy więc Wam, drogie dziewczęta życzenia wirtualnie.

Składamy życzenia zdrowia, szczęścia, dużo pozytywnych myśli i spełniania marzeń! Niech każdy Wasz dzień będzie przepełmniony radością,

a uśmiech niech zawsze gości na Waszych twarzach!

Wszystkiego najlepszego!

M. Pawlikowska-Jasnorzewska Święto Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

W. Szymborska

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec…