Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Zawody sportowo-obronne klas wojskowych

środa, 19 kwietnia 2023

W dniach 16-18.04 w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu kadeci klas wojskowych III Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach brali udział w zawodach sportowo-obronnych. 22 drużyny z Oddziałów Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych musiały sprostać wymagającym konkurencjom takim jak strzelanie i obsługa broni, rzut granatem, bieg 2,5 km z zadaniami wojskowymi (ewakuacja rannego, zakładanie maski pgaz., taktyczne pokonywanie terenu), bieg z przeszkodami, w tym zadania wysokościowe czy przeciąganie pojazdu wojskowego. Zawody te, oprócz rywalizacji, to okazja do kształtowania postaw proobronnych, doskonalenia wiedzy i umiejętności wojskowych, kondycji fizycznej, a także integracji z kadetami innych szkół. Naszą szkołę reprezentowali: kapitan zespołu Igor Kukawski (3 alo), Julia Andrunik (3 alo), Natalia Koziki (2 alo), Bartosz Wołos (2 alo), Piotr Szczepaniuk (3 alo), Jakub Goławski (3 alo), Adrian Pszczoła (3 alo). W debiutanckim występie grupa osiągnęła dobry wynik i zdobyła cenne doświadczenia do kolejnych startów. Dziękujemy za wspaniałą postawę i walkę.