Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Wyniki szkolnego konkursu Odkryj Stanisława Staszica – patrona szkoły

środa, 13 marca 2024

W lutym 2024 roku w ZSP nr 1 w Siedlcach odbył się szkolny konkurs Odkryj Stanisława Staszica – patrona szkoły, zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas pierwszych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat życia i dokonań Stanisława Staszica oraz propagowanie jego dziedzictwa wśród młodego pokolenia. Uczniowie zmierzyli się z kilkunastoma pytaniami dotyczącymi Stanisława Staszica. Jedno z nich polegało na napisaniu odpowiedzi na temat, która z działalności Stanisława Staszica jest dla ucznia najbardziej znacząca i dlaczego? W odpowiedziach na to pytanie uczniowie zwrócili szczególnie uwagę na działalność edukacyjną Staszica oraz na niezwykłą działalność dobroczynną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Juliusz Kryński 1 al
II miejsce Mikołaj Mazurek kl. 1 al
III miejsce ex aequo Jakub Borkowski 1 al i Paweł Osik 1 dl

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i książkami przez Pana dyrektora Jerzego Kopańskiego i poddani małej próbie, sprawdzającej ich opinie na temat patrona szkoły. Chłopcy mieli okazję wykazać się swoimi wiadomościami na temat tego wybitnego polskiego działacza oświeceniowego i filantropa oraz zainspirować się jego działalnością. Próbę, oczywiście, zdali, mimo dużej tremy.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych projektach i konkursach.

Ewa Jastrzębska-Pypowska