Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Uczniowie III LO zostali posłami XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

środa, 11 maja 2022

Do projektu edukacyjnego zgłosili się uczniowie z klas humanistycznych i wojskowych. Wszyscy wzorowo wywiązali się z postawionych im zadań i tym samym zostali zakwalifikowani do udziału, w roli posłów i posłanek, w sesji Parlamentu RP, która odbędzie się 1 czerwca 2022 roku.

Temat przewodni tegorocznej sesji brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

Realizując zadanie konkursowe uczniowie starali się w ciekawy i różnorodny sposób przekazać informacje o wybranym przez siebie bohaterze. W tym celu przygotowali gazetkę szkolną, poprowadzili prelekcje na temat wybranego bohatera w klasach technikum oraz w szkole podstawowej. Utworzyli także stronę internetową, zaprezentowali krótki filmik na You Tube. Odwiedzili również „Pomnik żołnierzy V i Vi brygady Wileńskiej AK”, znajdujący się blisko centrum miasta, aby zapalić przy nim znicz. Pomnik poświęcony jest bohaterom prac uczniów jak i innym żołnierzom.

Serdeczne gratulacje dla: Natalii Soszyńskiej, Krystiana Wardziaka, Beaty Bryńczak, Beaty Sadowskiej.

Monika Ługowska