Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Uczeń naszej szkoły laureatem konkursu "Normalizacja i Ja"

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły, Maciej Repliński z klasy 2dt został Laureatem XII Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i Ja" w kategorii esej. Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej w Polsce. Tematem przewodnim tej edycji konkursu było „100-lecie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego" oraz rola norm w życiu codziennym.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyło się podczas spotkania z młodzieżą i nauczycielami 19 kwietnia 2024 roku w Narodowym Muzeum Techniki. Maciej odebrał nagrodę z rąk Pani prezes PKN Ewy Zielińskiej. Galę swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele OEIIZK- Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, OHP, NOT- Naczelnej Organizacji Technicznej oraz ORE- Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Prace ucznia do konkursu zgłosił nauczyciel przedmiotów zawodowych Mateusz Lewicki.