Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Turniej Maszyn Wodnych

piątek, 28 października 2022

W dniu 18 października 2022 r. odbyły się w naszej szkole regionalne eliminacje Turnieju Maszyn Wodnych, zorganizowane przez PGE oraz Piaseczyńską Fundacje Ekologiczną. Turniej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zadaniem uczestników było zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wody na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbywały się przy użyciu unikatowych stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin. Nasze drużyny, uczniowie klas 2gd, 2ct oraz 4tb pod opieką dr. inż. Michała Klimka, nauczyciela przedmiotów zawodowych elektrycznych, zajęli 1 i 3 miejsce w kategorii wydajność oraz 3 i 4 miejsce w kategorii moc, co dało kwalifikację do finału konkursu na 8 pozycji w kraju, zorganizowanego w Warszawie na Stadionie Narodowym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia

GALERIA ZDJĘĆ