Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1

Terapia teatrem

środa, 10 kwietnia 2024

Uczniowie naszej szkoły : Marianna Dykacz z kl. 2dt, Alicja Tkaczyk z kl. 3bl, Sebastian Izdebski z kl. 2 dt oraz Oskar Sienkiewicz z kl. 3kt pod opieką pedagoga specjalnego pani Iwony Łukaszewskiej wzięli udział w konkursie profilaktycznym. Konkurs odbył się w ramach kampanii Widzę – rozmawiam – reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież, pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce za przygotowanie filmu „Jesteś wystarczający”. Napisali scenariusz, w którym opisują trudności z perspektywy dwóch rodzin. Jedna z nich ma bardzo wysokie oczekiwania w stosunku do swojego dziecka. W drugiej rodzinie jest problem alkoholowy. Młodzież w filmie pokazuje w jaki sposób można rozwiązać te trudności.

Zachęcamy do obejrzenia filmu: ZOBACZ