Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Szkolny Konkurs :"Życie i twórczość Marii Skłodowskiej - Curie"

sobota, 09 marca 2024

Dnia 6 marca rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs: “ Życie i twórczość Marii Skłodowskiej - Curie”.

Ponad 120 lat temu, w 1903 roku Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem otrzymała Nagrodę Nobla z fizyki za badania nad promieniotwórczością i Medal Davy’ego przyznawany przez Towarzystwo Królewskie w Londynie. W roku 1911 otrzymała drugą Nagrodę Nobla, tym razem indywidualnie – za odkrycie polonu i wydzielenie czystego radu oraz badanie właściwości chemicznych pierwiastków promieniotwórczych.

I miejsce w konkursie zajął Adam Paczuski z kl. 1alo

wyróżnienia zdobyli:

Jakub Borkowski, Wojciech Haponiuk, Igor Pietruczanis ( uczniowie z kl. 1alo).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok! organizatorzy konkursu:p. Joanna Kuś i p.Magdalena Fiuk.