Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Światowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia 2024 r.

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Akcja ma na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W ramach obchodów Święta Ziemi uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizację tego wydarzenia, aby uświadomić społeczności szkolnej jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Z tej okazji uczniowie klasy 2cLO i 3aLO pod kierunkiem p. Magdaleny Fiuk i p. Bożeny Piskorz-Kruk wykonali gazetkę okolicznościową w holu szkoły, w której zwrócili uwagę na rolę i obieg wody w przyrodzie oraz negatywny wpływ człowieka na florę i faunę naszej planety. Przeprowadzono także kampanię edukacyjną na lekcjach chemii i geografii, na których uczniowie rozmawiali o skutkach zmian klimatu na Ziemi takich jak, fale upałów i powodzi, o konsekwencjach topnienia lodowców oraz o kosztach dla społeczeństwa i gospodarki państw.