Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Światowy Dzień Ziemi

piątek, 23 kwietnia 2021

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Światowy Dzień Ziemi 2021 był jednak inny z powodu pandemii COVID-19.Jak go uczcić w tym roku? Możesz zasadzić coś w ogródku, posprzątać wokół swojej posesji. A może zaczniesz segregować odpady? A w jaki sposób korzystasz z wody myjąc np. zęby? Czysta woda płynie wtedy beztrosko z kranu, a jedno takie mycie to nawet 10-15 litrów wody….

A może wyłączysz zbędną żarówkę lub inne urządzenie?

ZA KAŻDE TAKIE DZIAŁANIE NASZA PLANETA JEST CI WDZIĘCZNA!!!

Zacznij już dziś i stosuj się zawsze.

Uczniowie z klasy 2 al na lekcjach przyrody wykonali prezentacje na temat: “ Park Narodowy- jako jedna z form ochrony środowiska i przyrody”. Zachęcamy do obejrzenia najlepszych projektów.

BIESZCZADZKI PARK NARODOWY

OJCOWSKI PARK NARODOWY

PARK NARODOWY UJŚCIE WARTY

WIELKOPOLSKI PARK NARODOWY