Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1

Stypendia PGNiG

wtorek, 23 kwietnia 2024

Stypendia PGNiG dla uczniów klasy patronackiej kształcące się w zawodzie technik energetyk wg. Programu „Zagrzewamy do nauki”

Program "Zagrzewamy do nauki" od 2009 roku pełni istotną rolę w szkoleniu przyszłej kadry technicznej, kładąc nacisk na rozwój umiejętności niezbędnych w branży energetycznej. Realizowany przez PGNiG Termika oraz fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, program ten nie tylko promuje edukację techniczną, ale także stawia sobie za cel wsparcie młodzieży w osiąganiu kompetencji kluczowych dla przyszłej kariery zawodowej.

Obecnie program obejmuje szkoły z Warszawy, Radomia i Siedlec, angażując uczniów już od pierwszej klasy technikum. Cieszymy się, że nasza szkoła, Technikum nr 1 w Siedlcach, aktywnie uczestniczy w programie od 2018 roku. Dumni jesteśmy z naszych uczniów, którzy nie tylko aktywnie angażują się w zajęcia, ale również osiągają sukcesy.

W tym roku szkolnym szczególnie chcielibyśmy podkreślić osiągnięcia naszych uczniów, którzy zostali laureatami stypendiów:

Stypendia zawodowe:

• przewidziane jest dla najzdolniejszych uczniów z klas II - V oraz wyróżniających się uczniów klas I.
    • Krzysztof Żuk, kl. I
    • Filip Szymański, kl. II
    • Adam Dmowski, kl. IV
    • Jakub Wyrębiak, kl. IV
    • Mateusz Lewczuk, kl. IV

Stypendia specjalne:

• przewidziane jest ono dla ucznia z klasy patronackiej, który decyzją dyrekcji zasługuje na przyznanie wyróżnienia bardziej niż ktokolwiek inny, a nie ma wystarczających osiągnięć w nauce.
    • Jakub Myrcha, kl. II
    • Sebastian Gil, kl. V

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.