Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Spartakiada sportowo-obronna klas wojskowych.

czwartek, 25 kwietnia 2024

W dniu 24.04.2024 r. w Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu kadeci klas wojskowych III Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach brali udział w Mazowieckiej Spartakiadzie Sportowo-Obronnej Klas Wojskowych. Drużyny z Oddziałów Przygotowania Wojskowego musiały sprostać wymagającym konkurencjom sprawnościowo-wojskowym takim jak:

  • zadaniowy ośrodek sprawności fizycznej zawierający pokonywanie przeszkód terenowych, czołganie, transport skrzynki z amunicją 15 kg, ewakuację rannego,
  • rzuty granatami na celność i odległość,
  • „Lądowy Tor Przeszkód”.

Naszą szkołę reprezentowali kadeci klasy wojskowej 3 alo w składzie : kapitan zespołu Krzysztof Sikorski, Adam Obidziński oraz Bartosz Wołos, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik zajmując 7 miejsce na 24 drużyny wyłonione z województwa mazowieckiego. Szczególnie cieszy fakt, że nasza drużyna zdobyła 4 miejsce ustępując minimalnie zwycięzcom, w najtrudniejszej konkurencji Lądowym Torze Przeszkód, który łączy szybkość, wytrzymałość i zwinność. Tor ten, to nowoczesny obiekt w Siłach Zbrojnych RP, przygotowany według standardów NATO, na którym rozgrywane są Mistrzostwa Wojska Polskiego.

Impreza ta, to oprócz rywalizacji, okazja do kształtowania postaw proobronnych, doskonalenia umiejętności wojskowych i kondycji fizycznej, a także do integracji z kadetami innych szkół przy „wojskowej grochówce”.

Gratulujemy wyniku naszym uczniom i dziękujemy za wspaniałą postawę i walkę.