Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

„Śladami Anny Kahan” - wycieczka historyczna po Siedlcach

piątek, 28 października 2022

27 października 2022 roku uczniowie klasy 2bl wzięli udział w wycieczce historycznej po Siedlcach „Śladami Anny Kahan”, inspirowanej dziennikami czternastoletniej siedlczanki z lat 1914-1916. Uczniów oprowadzała pani Agnieszka Janiszewska – prezeska Stowarzyszenia TutajTeraz, które wydało „Dzienniki” Anny Kahan i współautorka gry planszowej o Siedlcach „Miasteczko”. Wycieczka historyczna odbywała się w realnej przestrzeni miasta i w świecie wirtualnym w telefonie. Uczniowie, posługując się telefonami, mogli wejść na stronę http://annakahan.pl/ , przejść do zakładki Wycieczka, a potem Ślady i zobaczyć, jak te miejsca wyglądały dawniej, w czasach, kiedy żyła tu Anna i odtworzyć historię sprzed lat. Spacerując ulicami Piłsudskiego, Pułaskiego, Sienkiewicza i 3 Maja uczniowie dowiedzieli się, jak te ulice nazywały się w czasie Wielkiej Wojny, poznawali historię Magistratu, szpitala żydowskiego, więzienia, kościoła garnizonowego, synagogi i jednej z kamienic, która jest usytuowana na ul. Kilińskiego. W przestrzeni miasta zapisane są dzieje naszych przodków – warto o tym pamiętać.

GALERIA ZDJĘĆ