Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

wtorek, 22 marca 2022

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Konkurs w naszej szkole odbędzie się w dwóch kategoriach:
LIONS – klasy i i II liceów i techników oraz I,II i II szkoły branżowej
EAGLES – klasy III i IV liceów i techników
Koszt: 10zł
Termin zgłoszeń: 28 marca 2022r do p. W. Rucińskiej lub D. Szczerkowskiej
Termin konkursu: 26 kwietnia 2022r.

Materiały przygotowawcze obejmują zagadnienia do opracowania w celu przygotowania się do jednego z elementów Konkursu jakim są tzw. "trzy pytania gratis" (czyli o podanej wcześniej tematyce). W edycji FOX 2022 będą to:
Kategoria Lions: Food and cooking phrasal verbs
Kategoria Eagles: Food and cooking idioms
Oraz aktualne lektury obowiązujące w konkursie FOX 2022:
Kategoria Lions: "Jeckyl and Hyde"
Kategoria Eagles: "Wuthering Heights"

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fox.bielsko.pl w celu dokładnego zapoznania się z wymaganiami oraz przykładowymi testami z lat ubiegłych.