Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Konkurs

środa, 17 marca 2021

11 marca odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Konkurs jest organizowany przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI.

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 60 osób z całej Polski, które przesłały 38 projektów. Tematyka projektów była niezwykle szeroka i obejmowała prace nie tylko z zakresu elektroniki. Z przysłanych projektów jury wyłoniło dziesięć projektów finałowych i przyznało nagrody.

Laureatem IV edycji Konkursu został uczeń klasy 4dt, Jakub Rozbicki, który za projekt „System SOS dla osób starszych” otrzymał wyróżnienie i stopnia i atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo, Jury Konkursu przyznało wyróżnienia II stopnia dla:

- Bartosza KrasnodębskiegoBartosza Kusińskiego z klasy 2dt za projekt „Inteligentne rolety”;

- Kacpra Góralewskiego z klasy 4dt za projekt „Automatyczny podajnik leków”.

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.