Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Finalistki konkursu „Słowem Rymkiewicz”

czwartek, 09 listopada 2023

Dominika Strzalińska z klasy 1 dl i Magdalena Tymińska z klasy 3 al zostały finalistkami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Słowem Rymkiewicz”. Organizatorem konkursu była Fundacja Evviva L’arte. Konkurs odbył się w ramach i edycji Festiwalu Rymkiewiczowskiego, promującego twórczość Jarosława Marka Rymkiewicza i polską kulturę i sztukę.

Nasze uczennice pracowały na ten sukces od września do 5 listopada 2023 roku. Podjęły wyzwanie, uczyły się recytacji i gry aktorskiej, ćwiczyły i nagrywały swoje występy. Ich praca została doceniona i nagrodzona. Dziewczyny przeszły eliminacje i zostały zaproszone do finału, mającego wyłonić laureatów.

Główną nagrodą dla finalistów konkursu były warsztaty aktorskie, które odbyły się 5 listopada 2023 roku w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie z aktorami i reżyserami Agatą Piotrowską-Mastalerz i Andrzejem Mastalerzem.

W czasie czterogodzinnych warsztatów wszyscy finaliści mieli ćwiczenia ruchowe, oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne oraz rozmawiali z parą aktorów o technikach gry aktorskiej i o najważniejszym problemie aktora na scenie, czyli o tremie. Po warsztatach i zawodach finałowych młodzi artyści mogli spędzić miło czas w części restauracyjnej Instytutu, porozmawiać i wymienić się wrażeniami zarówno z aktorami, jak i innymi uczestnikami konkursu.

Nasze finalistki zyskały nie tylko nowe doświadczenia i umiejętności, ale i wielką satysfakcję z własnych osiągnięć. GRATULACJE!

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć na Faceboooku Festiwal Rymkiewiczowski.

Zobacz zdjęcia

Opracowała: Ewa Jastrzębska-Pypowska