Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Finał szkolnego konkursu "Mistrz Czytania"

środa, 15 listopada 2023

Finał szkolnego konkursu "Mistrz Czytania" odbył się 14 listopada 2023 roku. Celem konkursu jest rozwijanie aktywności czytelniczej wśród uczniów, doskonalenie umiejętności interpretacji tekstu oraz posługiwania się żywym słowem.

Uczestnicy mieli za zadanie pięknie przeczytać dwa fragmenty książek: wybranej przez siebie prozy i powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Tym samym nasza szkoła kolejny raz dołączyła do 12. odsłony Narodowego Czytania.

Laureaci konkursu:

  1. miejsce - Bartosz Kąca - 3iT
  2. miejsce - Urszula Garbaczewska - 2bLO
  3. miejsce - Olaf Zegadło - 2dLO

Wyróżnienie otrzymał Tobiasz Mućko, uczeń klasy 2iT.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jescze raz gratulujemy!

Anna Wyrzykowska, Małgorzata Olczak, Edyta Kosyl