Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach

sobota, 09 marca 2024

W dniu 07.03.2024 r. kadeci klas wojskowych III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Dniu Otwartym w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach. Na spotkaniu nasi uczniowie zapoznali się z warunkami wstąpienia oraz pełnienia służby w Policji oraz mogli zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy od wewnątrz. Uczniowie odwiedzili obiekty policyjne tj. strzelnicę, pomieszczenia służbowe poszczególnych wydziałów, salę ćwiczeń, „dyżurkę” czy izbę zatrzymań. Kadeci uczestniczyli również w treningu strzelania dynamicznego oraz zapoznali się z rodzajami broni wykorzystywanej przez policjantów w służbie. Organizatorzy spotkania zapewnili naszych uczniów zainteresowanych służbą w Policji o wsparciu na każdym etapie rekrutacji.