Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach

Aktualności

Budżet obywatelski - BOISKO WIELOFUNKCYJNE przy ZSP nr 1 w Siedlcach - ETAP II

poniedziałek, 11 kwietnia 2022

W kolejnej już edycji Budżetu Obywatelskiego mamy możliwość oddania głosu na projekt bezpośrednio związany z naszą szkołą. Chodzi o II etap budowy boiska wielofunkcyjnego (I etap został zatwierdzony do realizacji w poprzednim roku).
Głosować mogą mieszkańcy Siedlec, bez względu na zameldowanie.

Link do głosowania:
https://budzet24.pl/umsiedlcebo/desktop

W głosowaniu można przydzielić maksymalnie 10 punktów. Nasz projekt znajduje się pod numerem 31.

Tytuł projektu: BOISKO WIELOFUNKCYJNE przy ZSP nr 1 w Siedlcach - ETAP II

Opis projektu: Głównym założeniem projektu jest doposażenie obiektu sportowego przy ZSP nr 1 w Siedlcach. który przeszedł, głosami mieszkańców, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt zakłada montaż oświetlenia, doposażenie boiska w ławki, wieszaki na ubrania, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablicę informacyjną z regulaminem, donice z kwiatami, adaptację terenu zielonego, nowe nasadzenia roślin, które będą pełnić rolę naturalnych filtrów powietrza.

Lokalizacja: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach ul. Konarskiego 11

Uzasadnienie: Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka w każdym okresie życia. W obecnym czasie pandemii, kiedy tak ważne jest przeciwdziałanie skutkom bezczynności ruchowej i izolacji społecznej potrzebny jest kompleks sportowo-rekreacyjny, który zachęci zarówno młodych jak i starszych mieszkańców Siedlec do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pozwoli także, w dobie chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, cukrzyca, depresja, utrzymać zdrową formę fizyczną i psychiczną. Wpłynie również pozytywnie na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego.

Zakres projektu: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Siedlec. Czyli z realizacji projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta.