Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Boisko wielofunkcyjne

piątek, 13 sierpnia 2021

Zachęcamy do oddania głosu na budowę boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021. Głosować mogą wszystkie osoby zameldowane w Siedlcach (osoby niepełnoletnie za zgodą opiekunów) pod poniższym adresem:

Opis projektu:

Głównym celem jest: podniesienie jakości i bezpieczeństwa realizacji zadań szkoły, wynikających z nauczania wychowania fizycznego oraz z popularyzacji aktywnego stylu życia. Realizacja przyczyni się do zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi, a także wspomagania aktywności sportowej, integracji, aktywnego spędzania wolnego czasu a przez to przeciwdziałania zjawiskom agresji oraz uzależnień. Zakres projektu: planowane przedsięwzięcie polega na budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 20,0m x 40,0m o nawierzchni polipropylenowej. Boisko przystosowane będzie do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenis. Zostanie odpowiednio wyposażone w trwałe urządzenia do tych dyscyplin: - dwie bramki - jeden komplet do siatkówki - cztery kosze do koszykówki - ogrodzenie z siatki piłkochwytowej wys. 4m - furtka - dostawa i montaż nawierzchni wraz z pomalowaniem linii . Na boisku można będzie również grać w badmintona; ringo oraz uczestniczyć w grach i zabawach. Z realizacji projektu skorzystają wszystkie grupy mieszkańców Siedlec tj. dzieci, młodzież, dorośli.

Lokalizacja:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Siedlcach ul. Konarskiego 1. Projekt zakłada wybudowanie w miejscu starego, zaniedbanego i nieużywanego boiska, nowego boiska wielofunkcyjnegoo nawierzchni polipropylenowej. Obecnie stare boisko utwardzone jest płytą asfaltową, która nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Uzasadnienie:

Boisko będzie ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Siedlec, uczniów ZSP nr 1 jak i uczniów okolicznych szkół. Nowe boisko sprawi, że po wielu latach powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa, która będzie ciekawą propozycja na twórcze i zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Znacznie wzrosną też walory estetyczne tego miejsca obecnie zniszczonego i wyglądającego jak smutny relikt minionej epoki. Projekt ma na celu aktywizację mieszkańców naszego miasta w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Głównym założeniem jest dążenie do aktywnego i zdrowego życia wszystkich mieszkańców miasta.

Zakres projektu:

Boisko będzie ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców miasta tj. młodzież, dzieci, uczniów ZSP nr 1 i innych szkół.