Elektryk >> PROJEKTY >> Zwiększenie potencjału szkół zawodowych
Zwiększenie potencjału szkół zawodowych

Zapraszamy na stronę internetową projektu

zawodowemazowsze.pl

Projektodawcą projektu systemowego jest Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. , partnerem Miasto Siedlce.

Uczestnikami projektu są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

Realizacja działań przewidzianych w ramach projektu przyczyni się do podniesienia umiejętności i wiedzy w zakresie kompetencji kluczowych, zwiększenia świadomości dotyczącej realizacji ścieżki edukacyjno- zawodowej, zdobycia doświadczenia zawodowego oraz umiejętności interpersonalnych uczniów. Zakłada również aktywizację współpracy pomiędzy pracodawcami a szkołami. Realizacja projektu ma poprawić jakość zajęć prowadzonych w pracowniach zawodowych poprzez ich doposażenie w nowoczesny sprzęt.

W ramach projektu w ZSP nr 1 odbędą się dodatkowe, bezpłatne zajęcia z przedsiębiorczości, języków obcych, ITC, matematyki, fizyki oraz warsztaty z doradcą zawodowym a także doradztwo pedagogiczno-psychologiczne. Dodatkowo w okresie wakacji odbędą się staże u pracodawców.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w budynku szkoły. Aby zwiększyć efektywność nauczania uczniowie zostaną podzieleni na małe grupy. Uczniowie nie ponoszą żadnych opłat z tytułu przystąpienia do projektu, uczestnictwa w zajęciach, czy odbywania staży.

Projektem zostaną objęte są drugie i trzecie klasy technikum.
   Łącznie w projekcie weźmie udział 150 uczniów.

Aby uczeń mógł wziąć udział w projekcie wystarczą dobre chęci oraz prawidłowo wypełnione dokumenty rekrutacyjne dostępne w sekcji "dokumenty do pobrania".

Uczniowie klas trzecich technikum mają odbyć staże u pracodawców w lipcu 2014 roku, uczniowie klas drugich w lipcu 2015 roku. Staż trwa 4 tygodnie i jest płatny zarówno dla ucznia jak i opiekuna w zakładzie pracy :
dla ucznia 1600 zł + zwrot ewentualnych kosztów dojazdów do 200 zł,
dla opiekuna w zakładzie pracy 500 zł.

W ramach projektu w naszej Szkole powstanie nowa pracownia elektryczna.
   Ogólna wartość jej wyposażenia to około 350 tysięcy złotych.

Rekrutacja rusza 26 maja a zakończy się 4 czerwca. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !