Elektryk >> PROJEKTY >> Zawodu mistrzowie - rynku pracy królowie
Zawodu mistrzowie - rynku pracy królowie

W ubiegłe wakacje absolwenci naszej szkoły w ramach projektu „Zawodu Mistrzowie – Rynku Pracy Królowie” odbyli staże i praktyki w zakładach pracy w ramach których mogli zdobyć doświadczenie i wiedzę niezbędne na rynku pracy.

Liczba stażystów - 29  (w tym 1 kobieta)   Liczba praktykantów - 12

Okres stażu - 3 miesiące (czerwiec - sierpień 2018r.)   Okres praktyki - miesiąc (lipiec 2018r.)

Staż odbył się u 21 pracodawców z różnych branż. Nasi absolwenci mogli doskonalić swoje umiejętności między innymi w firmach: Stadler, Bozamet, Zeltech, Polimex Mostostal, Drosed, Elmo, Koronto.

Wynagrodzenie dla stażysty/praktykanta wyniosło 2000zł brutto miesięcznie.

Z budżetu projektu pokryte zostały koszty:

• ubrań roboczych
  • badań lekarskich
  • szkolenia BHP
  • dojazdów uczniów
  • opiekuna stażu / praktyki (500zł miesięcznie)

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 w Siedlcach jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".