Elektryk >> PROJEKTY >> Zawodu mistrzowie - rynku pracy królowie
Zawodu mistrzowie - rynku pracy królowie

Tak jak w ubiegłym roku w okresie wakacji absolwenci naszej szkoły w ramach projektu „Zawodu Mistrzowie – Rynku Pracy Królowie” odbyli staże i praktyki w zakładach pracy w ramach których zdobywali doświadczenie i wiedzę niezbędne na rynku pracy.

Liczba stażystów - 28  (w tym 2 kobiety)   Liczba praktykantów - 10

Okres stażu - 3 miesiące (czerwiec-sierpień 2019r.)   Okres praktyki - 1 miesiąc (lipiec 2019r.)

Staże i praktyki odbył się u 20 pracodawców z różnych branż. Nasi absolwenci mogli doskonalić swoje umiejętności między innymi w firmach: Stadler, Polimex Mostostal, Bozamet, IRIS Telecommunication Poland Sp. z o.o. , Valmont, See-mee, Inf-media

Wynagrodzenie dla stażysty/praktykanta wyniosło 2000zł brutto miesięcznie.

Z budżetu projektu pokryte zostały koszty:

• ubrań roboczych
  • badań lekarskich
  • szkolenia BHP
  • dojazdów uczniów
  • opiekuna stażu / praktyki (500zł miesięcznie)

W ramach projektu w roku szkolnym 2017/18 oraz 2018/19 zrealizowane zostały następujące zajęcia pozalekcyjne dla naszych uczniów:

Technikum:

1. kurs IT Essentials, (12 osób po 30 godzin)

2, kurs CCNA Routing and Switching (20 osób po 100 godzin)

3. budowa i programowanie robotów (18 osób po 21 godzin)

4. szkolenie i egzamin SEP (70 osób po 12 godzin)

Branżowa Szkoła I stopnia:

1. budowa i programowanie robotów (6 osób po 21 godzin)

2. szkolenie i egzamin SEP (30 osób po 12 godzin)

W okresie czerwiec-sierpień 2018 roku absolwenci naszej szkoły w ramach projektu „Zawodu Mistrzowie – Rynku Pracy Królowie” odbyli staże i praktyki w zakładach pracy w ramach których mogli zdobyć doświadczenie i wiedzę niezbędne na rynku pracy.

Liczba stażystów - 29  (w tym 1 kobieta)   Liczba praktykantów - 12

Okres stażu - 3 miesiące (czerwiec - sierpień 2018r.)   Okres praktyki - miesiąc (lipiec 2018r.)

Staż odbył się u 21 pracodawców z różnych branż. Nasi absolwenci mogli doskonalić swoje umiejętności między innymi w firmach: Stadler, Bozamet, Zeltech, Polimex Mostostal, Drosed, Elmo, Koronto.

Wynagrodzenie dla stażysty/praktykanta wyniosło 2000zł brutto miesięcznie.

Z budżetu projektu pokryte zostały koszty:

• ubrań roboczych
  • badań lekarskich
  • szkolenia BHP
  • dojazdów uczniów
  • opiekuna stażu / praktyki (500zł miesięcznie)

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 w Siedlcach jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".