Elektryk >> HISTORIA >> Historia szkoły
Historia szkoły

1932 Powstała drużyna harcerska i samorząd uczniowski. Działa biblioteka, świetlica, chór oraz koła zainteresowań: fotograficzne, miłośników sceny, modelarsko-lotnicze, techniczne. W 7 oddziałach uczyło się 240 uczniów. Opłata za naukę wzrosła do 70 złotych rocznie.
1934 W związku z planowanym przekształceniem szkoły w Gimnazjum Mechaniczne rozpoczęła się rozbudowa i modernizacja obiektów szkolnych. Urządzono trzy pracownie doświadczalno-techniczne, salę gimnastyczną z natryskami, pomieszczenia dla biblioteki i świetlicy a także nową halę warsztatową, narzędziownię, magazyny i biura warsztatowe.
1937 Powstało 4-letnie Państwowe Gimnazjum Mechaniczne im. Stanisława Staszica. W dwóch klasach pierwszych naukę rozpoczęło 89 uczniów. W roku następnym w 4 oddziałach gimnazjum uczyło się 165 uczniów. Ogółem w latach 1937-1939 szkoła corocznie liczyła 6 oddziałów. Opłata za naukę wynosiła 90 złotych rocznie.
1939 19 października odbyła się inauguracja roku szkolnego. 18 listopada szkołę eksmitowano. Budynek został zajęty przez wojsko niemieckie. Zajęcia lekcyjne odbywały się w gmachu Gimnazjum i Liceum Biskupa Podlaskiego, a następnie w lokalu Gimnazjum Kupieckiego przy ulicy Sienkiewicza 18.