Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach ul. Konarskiego 11, 08 -110 Siedlce;    tel: (025) 632-73-08     e-mail: zszelektryk@siedlce.net

"ELEKTRYK" 1903 - 2009

Strona główna

Msza  Świeta   Przemarsz  do szkoły   Odsłonięcie  tablicy pamiątkowej   Rejestracja  uczestników   Część  oficjalna   Część  oficjalna

„ELEKTRYKA”
13 września 2003r.

III Zjazd Absolwentów stanowił główną część jubileuszowych uroczystości 100 - lecia istnienia szkoły. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich wychowanków, którzy ukończyli szkołę do 2003 roku oraz nauczycieli emerytów i obecnie pracujących.

Jako gości honorowych na uroczystość zaproszono:

• Prezydenta Miasta Siedlce dr Mirosława Symanowicza,
  • Radnego Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Tchórzewskiego,
  • Z-ca Mazowieckiego Kuratora Oświaty Lecha Poducha,
  • Naczelnika Wydziału Edukacji w Siedlcach Sławomira Kurpiewskiego,
  • Dyrektora Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Andrzeja Radzikowskiego,
  • Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta w Siedlcach Marka Kodsyla,
  • Wizytatora Kuratorium Oświaty Krzysztofa Grzegorczuka.

Osoby, które przybyć nie mogły (m. in. Poseł Józef Oleksy, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik) przesłały na ręce dyrektora szkoły listy z życzeniami.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Św. Stanisława, którą koncelebrowali:

• Jego Ekscelencja ks. Biskup Jan Mazur,
  • proboszcz parafii Św. Stanisława ks. Mieczysław Łuszczyński,
  • proboszcz parafii katedralnej ks. Henryk Wierzejski,
  • księża absolwenci szkoły: ks. Sylwester Anusiewicz, ks. Krzysztof Buczyński, ks. Mirosław Semeniuk, ks. Andrzej Siedlanowski, ks. Albert Wołkiewicz,
  • księża nauczyciele ks. pref. Zbigniew Hackiewicz, ks. Artur Majorek, ks. Adam Przywuski.

Dalsza część zjazdu przebiegała według programu:

- Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy głównym wejściu do budynku szkoły, na której znalazła się inskrypcja zaczerpnięta z homilii ks. Romana Jodłowskiego (absolwenta z 1972r.)

- Rejestracja uczestników i wręczenie materiałów pamiątkowych

- Otwarcie zjazdu - część oficjalna

- Program artystyczny